GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Matservisdelar 3328178
*
nr 332 8178
Matservisdelar
Gefle
Utrop:
100 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 oktober 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/10 18:21:55
1
100 kr
15/10 19:16:30
2
200 kr
16/10 01:22:33
1
300 kr
16/10 09:18:53
2
300 kr
16/10 09:19:07
2
ledande budet*
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle matservisdelar mattallrik svensk keramik svenska keramiker tallrik
-
3115 Matservisdelar
26 delar, Höganäs, 1970-tal. Diameter: 16-24 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:59
*
Matservisdelar
nr 332 8178
Matservisdelar
Gefle
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 oktober 2004 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/10 18:21:55 | 1 | 100 kr |
15/10 19:16:30 | 2 | 200 kr |
16/10 01:22:33 | 1 | 300 kr |
16/10 09:18:53 | 2 | 300 kr |
16/10 09:19:07 | 2 | ledande budet* |
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle matservisdelar mattallrik svensk keramik svenska keramiker tallrik
-
3115 Matservisdelar
26 delar, Höganäs, 1970-tal. Diameter: 16-24 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:59